RU

 
Atteikuma tiesības Fiziskai personai.
 
LR MK noteikumi par distances līgumu nosaka, ka klientam ir tiesības atkāpties no distances līguma 14 kalendāro dienu laikā un atgriezt preci pārdevējam.  
Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12.panta sestā daļa nosaka, ka patērētājs ir atbildīgs par preces pilnīgu kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā.
Preces atgriešana bez iemeslu paskaidrošanas ir iespējama 14 dienu laikā pēc pirkuma. Šim nolūkam, lūdzu, uzrakstiet iesniegumu brīvā formā un ar pievienotiem pirkuma dokumentiem nosūtiet uz elektronisko pastu info@mobilais.eu.
Pēc tam prece ir jānosūta atpakaļ  bez neattaisnotas vilcināšanās.
 
Jums ir tiesības pārbaudīt preces īpašības tiktāl, ciktāl to būtu iespējams izdarīt parastā veikalā.
Lūdzam patērētājus preci lietot tiktāl, cik tas nepieciešams preces rakstura, īpašību un darbības pārbaudei, piemēram, preci lietot tik daudz,  cik to varētu izdarīt pirms preces iegādes parastajā veikalā, piemēram, portatīvajiem datoriem iepazīties vizuāli ar datora izskatu, izmēru, bet lūgums neveikt nekādas manipulācijas, tai skaitā aktivizēt uz datora preinstalētu operētājsistēmu; mobilajiem telefoniem - nenoplēst aizsargplēves, ieslēgt preci, neievietojot SIM karti un neveikt zvanus, nesinhronizēt datus utt. Ja prece izmantota citā nolūkā, nevis preces rakstura, īpašību un darbības noskaidrošanai, ko apliecina preces ražotāja autorizētajā servisā veiktā diagnostika,tad būs preces vērtības samazināšana.
 
Preces nevar atgriezt 14 dienu laikā, ja:
patērētājs ir atvēris iesaiņojumu precei, kurai veselības un higiēnas iemeslu dēļ to darīt nedrīkst. Piemēram, elektriskā zobu birste, ausīs ievietojamas austiņas, Bluetooth austiņas un citas līdzīgas preces. 
Šīs noteikums ir spēkā pat gadījumā, ja ir atvērts šo preču iesaiņojums vai / un ir bojāta aizsargplomba.
Preces ātri bojājas vai drīz beigsies to derīguma termiņš.
Sakarā ar preces jūtīgumu un  drošības problēmām, patērētājs nevar izmantot atteikuma tiesības,tādām precēm: cietie diski (SSD), cietie diski (HDD).
Arī pievērsiet uzmanību tam, ka Ministru kabineta 2014.gada 20.maijā noteikumos Nr.255 “Noteikumi par distances līgumu” 22.punkts nosaka, ka patērētājs, izmantojot atteikuma tiesības var saņemt preces samazinājumu , ja
preces vai pakalpojuma cena ir atkarīga no finanšu tirgus svārstībām, kuras pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs nevar kontrolēt un kuras var rasties atteikuma tiesību termiņā. Jūs esat atbildīgi par preces vērtības samazināšanos , ja preces ir lietotas citiem mērķiem, kas nav saistīti ar tās īpašībām. Piemēram, prece ir bojāta tehniski un vizuāli, lietota un / vai nolietota (prece vai tās komponente, daļa) vairāk nekā par 5%, piemēram, tādas preces kā, neuzlādējami akumulatori, baterijas, mobilie telefoni, citas līdzīgas preces un to daļas. Patērētājs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu laikā, kad ir spēkā atteikuma tiesības (tostarp par pilnu un nevainojamu iesaiņojuma saglabāšanu).
Saņemot preces no kurjera, lūdzu, pārliecinieties par to, ka iesaiņojums nav bojāts.
 
Ja Jūs atsakaties no preces, mēs atmaksāsim visu no Jums saņemto naudu, tostarp izdevumus par piegādi, kad mēs tiksim informēti par Jūsu lēmumu atteikties no konkrētās preces.
Atmaksa tiks veikta, izmantojot to pašu apmaksas veidu, kuru Jūs izmantojāt sākotnējā darījumā, ja nav izteikta skaidra piekrišana citam apmaksas veidam.
 
Preci ir nepieciešams nosūtīt atpakaļ  bez neattaisnotiem kavējumiem un jebkurā gadījumā ne vēlāk kā 14 dienas pēc dienas, kad Jūs paziņojāt mums par savu lēmumu atteikties no šī līguma. Jums būs jāsedz tiešie izdevumi, kas saistīti ar preces atgriešanu.
 
Normatīvie akti:
http://www.ptac.gov.lv/lv/content/stridu-risinasanas-process
http://www.ptac.gov.lv/lv/content/arpustiesas-pateretaju-stridu-risinataju-datubaze.
Patērētāju tiesību aizsardzības likums (http://likumi.lv/doc.php?id=23309). 
MK 2014. gada 20. maija noteikumi Nr. 255 “Noteikumi par distances līgumu” ( http://likumi.lv/doc.php?id=266462 )
 
 
Garantijas noteikumi Juridiskai personai un Pašnodarbinātai personai. 
Uz juridiskām personām un pašnodarbinātām personām neattiecas “Patērētāju tiesību aizsardzības likums” un atteikuma tiesības.Garantija ir 12 mēnešus no pirkuma dienas.Atsevišķos gadījumos, 
ja preces ražotājs garantiju nenodrošina, juridiskai personai garantija var būt pieejama par papildus maksu.

+